KONST / Litografier / Färglitografi 13978141
nr 1397 8141
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Färglitografi, Blåklocka. Signerad, numrerad 242/390. Motivet: 36x29 cm, oramat löst blad, bladets mått: 45x37 cm
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 maj 2021
kl 19:43:56
13/5 13:39:44
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin